Real RPG

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

I love you every day~

In jos 
AutorMesaj
Hyeon Young
Admin

Data de înscriere : 15/05/2012

MesajSubiect: I love you every day~   Joi Mai 17, 2012 8:21 am

• OOC: Vineri după-masa, ora 16:00, furtună.

BIC:
    Ieşise din casă pentru a se plimba, căci simţea că se sufocă între pereţii casei, iar ploaia o prinsese pe drum. Intră într-o cofetărie, observând că nu era singura ghinioniştă, fiind şi alţii uzi la fel ca ea. Se aşeză la o masă, dându-şi părul ud pe spate şi analiză locul cu ochii-i negrii. Clipi des din genele-i lungi de pe care se scugeau mici picături de apă şi strănută încet. Ei asta-i! Mai lipsea să răcească. Se hotărâ să-şi comande o ciocolată caldă şi poate mai târziu o prăjitură. Momentan însă, avea nevoie de ceva care să o încălzească, căci simţea uşor frigul pătrunzându-i prin piele. Începu să tremure uşor şi se îmbufnă de ciudă, că o aşa zi frumoasă, fu stricată de o ploaie.

Lasă ploaia să vină, să treacă
Lasă cerul să cadă
Sfinţii să vadă că oamenii plâng cateodată
Lasă timpul să treacă, dar totuşi incearcă
Să nu crezi deloc în poveşti
Asta-i ultima dată când mă mai auzi
Şi poate mai zâmbeşti...
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://dreamworld.forumz.ro
Dang Yongbae

MesajSubiect: Re: I love you every day~   Vin Mai 18, 2012 4:42 am

• Se simţii plictisit. De aceea ieşise. Îşi puse, pur şi simplu, chitara în spate, şi a plecat. Nimic special. Se duce către prima cofetărie. Ploaia l-a prins pe drum, dar puţin îi pasă. Salută o chelneriţă, ridicându-şi încet mâna către ea. Aceasta zâmbeşte, spunându-i să se ducă odată pe scenă, dacă de asta a venit. Yongbae râde în barbă şi se urcă pe scenă, sărind aproape jumătate de metru înălţime. Îşi dă jos chitara şi se aşează în faţa microfonului. Se aşează pe scaunul tare, fără spătar din faţa microfonului, luându-şi chitara în braţe. Nu mai salută, nu avea sens, pentru că toţi erau prea ocupaţi cu a se usca. Îşi umezeşte buzele şi apasă nesigur corzile chitarei. Zâmbeşte, şi începe să cânte versurile melodiei, acestea ducându-i aminte de şatenă.
    " t's a quarter after one, I'm all alone and I need you now.
    Said I wouldn't call but I lost all control and I need you now.
    And I don't know how I can do without, I just need you now. "

Cânta fără să se uite la publicul care, după un timp, a început să cânte cu el. Era o melodie cunoscută de toţi, nu era mare lucru.

You ma lay lay lay lay lady
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Hyeon Young
Admin

MesajSubiect: Re: I love you every day~   Vin Mai 18, 2012 4:52 am

• Îşi dădu părul de pe chip şi se înfioră încet, simţind cum pielea i se face de găină. Proastă decizie de a ieşi aşa dezbrăcată afară. Se ridică, pentru aş lua cana cu ciocolată caldă de la tejghea, apoi auzi primele acorduri ale unei melodie pe care o adora. Se aşeză la masa ei, lăsând băutura fierbinte pe masă, întorcându-se să vadă cine e cel care cântă. Mări ochii imediat cum îl recunoscu pe Yongbae. Îşi muşcă buza, începând la rândul ei să cânte alături de acesta, zâmbind larg. Se opri la un momentdat, şi luă o gură din ciocolata sa, simţind cum încetul cu încetul se încălzeşte.

Lasă cerul să cadă
Şi poate mai zâmbeşti...
Sus In jos
Dang Yongbae

MesajSubiect: Re: I love you every day~   Vin Mai 18, 2012 5:06 am

• Îşi petrece degetele peste corzile subţiri ale chitarei, zâmbind larg. Pentru cineva care a început să cânte neanunţat avea extrem de mult succes. Majoritatea celor din cameră au înceut să cânte cu el, dacă nu chiar toţi. Până şi Rose, care nu îl înghite deloc, a ăncpeut să fredoneze melodia când a ajuns pe la refren. O caută cu privirea prin cofetărie, vrând să o mai prindă odată asupra faptului. Dar nu o găsi. Pedealtă parte, ochii i s-au oprit asupra unei şatene atât de cunoscute. Rânjeşte larg către ea, obsrvând cât de satisfăcută bea din ciocolata caldă. Îşi ridică mâna şi îi face un semn, în speranţa ca ea să îl vadă.

Sus In jos
Hyeon Young
Admin

MesajSubiect: Re: I love you every day~   Vin Mai 18, 2012 5:27 am

• Îşi lasă cana pe masă, apoi se întoarce din nou spre scenă, pentru a-l privi. Îi analiză degetele ce se mişcau atât de bine pe corzile subţiri ale chitării, apoi buzele, muşcându-şi-le pe ale ei. Zâmbi când îi făcu semn cu mâna, şi îl salută la rându-i, făcându-i scurt cu ochiul, afişându-i cel mai fermecător zâmbet al său. Se întoarse apoi cu spatele la scenă, abţinându-se să nu rână, ştiind că asta-l va stresa în mare măsură, şi continuă să-şi savureze liniştită băutura, comandându-şi chiar şi o prăjitură cu ciocolată.

Lasă cerul să cadă
Şi poate mai zâmbeşti...
Sus In jos
Dang Yongbae

MesajSubiect: Re: I love you every day~   Vin Mai 18, 2012 5:32 am

• Se încuntă când o vede pe şatenă că se întoarce cu spatele la el. Rose observă asta şi începe să râdă pe undeva pe lângă scenă. Când trece pe lângă el, Yongbae opreşte microfonul, melodie terminându-se de asemenea.
    " Du-te dracu', Rose! " şuieră către ea, încet cât să îl audă numai ea. Aceasta se întoarce cu un zâmbet dulce pe buze şi îşi trece mâna prin părul blond.
    " Promiţi să o uiţi pe şatena aia mică şi să vi cu mine? " spune ea, ca o întrebare retorică, ştiind amândoi că rspunsul era "Nu". Îşi trece degetele din nou pe chitară, începând să cânte Safe and sound de la Taylor Swift. Era doar instrumentalul, pentru că vocea lui nu se potrivea deloc.

Sus In jos
Hyeon Young
Admin

MesajSubiect: Re: I love you every day~   Sam Mai 19, 2012 11:19 pm

• Deşi era zgomot, o putu auzi pe acea tipă râzând. Mârâi încet, apoi se ridică, aranjându-şi tricoul ud, ce îi stătea complet lipit de piele. Se apropie încet de locul în care stătea şi afişă un zâmbet ironic, dar dulce.
    -Şatena aia mică aude. Şi dacă tu chiar crezi că s-ar uita la una ca tine, ei bine, creierul tău e mai absent, decât pare, surâse ea sec, aruncându-i o privire rece tinerei, apoi îl privi pe şaten. Îi zâmbi calmă şi se întoarse, îndreptându-se spre tejghea pentru aş lua o prăjitură. Strâmbă din nas, căci nu mai voia nimic şi plăti ciocolata caldă, apoi îşi luă telefonul şi se îndreptă spre ieşire.

Lasă cerul să cadă
Şi poate mai zâmbeşti...
Sus In jos
Dang Yongbae

MesajSubiect: Re: I love you every day~   Dum Mai 20, 2012 12:26 am

• Pufneşte în râs când îi vede faţa chelneriţei atunci când Hyeon a venit să îi comenteze. Zâmbeşte dulce către şatena lui, şi continuă să cânte la chitară, auzind de undeva din spate o voce care îşi făcuse curaj. Rose se uită sebusolată la tânăra care îşi plătise ciocolata. Yongbae se ridică atunci când o vede că vrea să plece şi o ia la fugă după ea, prinzând-o de umăr. O întoarce uşor forţat spre el, şi o ia în braţe sărutându-i buzele uşor.
    " Nu pleca... " spune atât de simplu." Cel puţin, nu fără mine. " adaugă, lipind-o de el şi mai tare, fără să îi pese că ea era udă.

Sus In jos
Hyeon Young
Admin

MesajSubiect: Re: I love you every day~   Dum Mai 20, 2012 12:32 am

• Deschise uşa, dar nu reuşi să iasă. Îl privi calmă pe tânăr, fără a schiţa vreun gest sau zâmbet. În schimb, roşeşte când o sărută şi se rezeamă de el, simţindu-şi picioarele tremurând.
    -Tu trebuie să-ţi faci treaba, murmură neconvingătoare, simţind totodată privirea lui Rose asupra lor. Nu-i păsa de ea, dar faptul că nu o considera bună pentru Yongbae, o făcea să se gândească mai bine. Icni când o lipi şi mai mult de el, şi-l privi în ochi.
    -Trebuie să... ajung la studio, spuse şi închise ochii, apoi când îi redeschise, privi în altă parte, absentă. Dintr-odată, încrederea căpătată mai devreme, dispăruse extrem de brusc.

Lasă cerul să cadă
Şi poate mai zâmbeşti...
Sus In jos
Dang Yongbae

MesajSubiect: Re: I love you every day~   Dum Mai 20, 2012 12:39 am

• Treaba? Ce îi păsa lui de această cofetărie când ar putea să stea cu ea şi să o sărute? Nu îi plăcea aici. Era mai mult un hobby să cânte pe acea scenă mică, privind spre un public absent. Era sigur că Rose era de vină şi nu o va ierta niciodată. Se uită la ea încunrtat, fără să o creadă.
    " Te-ai fi dus la studio din prima, nu te-ai fi ocolit pe aici dacă chiar ar fi trebuit să te duci acolo. " spune, extrem de sigur pe el. Amândoi înregistrau în acelaşi lor, şi el ştia că trebuia să ocoleşti ceva pentru a ajunge aici. Nu trebuia să se ducă la studio, era sigur de asta.

Sus In jos
Hyeon Young
Admin

MesajSubiect: Re: I love you every day~   Dum Mai 20, 2012 1:16 am

• Se încruntă. Ea nu se referea la muzică. Nu atunci. Strâmbă uşor din nas.
    -Nu studioul de înregistrăti. Trebuie să merg să dau nişte fotografii, murmură şi-l împinse uşor, pentru a scăpa din braţele lui. Se strecură cu uşurinţă printre braţele lui, făcând un pas în spate şi îl privi calmă, zâmbind uşor în colţul gurii.
    -Ne vedem diseară, acasă, spuse şi se întoarse pe călcâie, ieşind din cofetărie. Îşi trase mai bine tricoul în jos, acoperind cu braţul partea din rucsac unde îşi avea aparatul de fotografiat, apoi se îndreptă spre staţia de taxi'uri, fără a-i mai păsa de ploaie.

Lasă cerul să cadă
Şi poate mai zâmbeşti...
Sus In jos
Dang Yongbae

MesajSubiect: Re: I love you every day~   Dum Mai 20, 2012 1:46 am

• Îi dă drumul, lăsând-o să plece. Nu mai avea ce să îi facă. Atunci, în acele secunde, aştepta cu nerăbdare ca ziua să se scurgă şi să ajungă odată acasă. Se urcă înapoi pe scenă, aruncându-i priviri morlate lui Rose, care continua să ia comenzi, grăbindu-se să plece din raza lui vizuală. Se încuntră, continuându-şi recitalul, schimbând melodiile după cum avea chef. Chiar nu avea ce face aici până diseară. Se va plictisi teribil.

Sus In jos
Hyeon Young
Admin

MesajSubiect: Re: I love you every day~   Dum Mai 20, 2012 5:56 am

• Urcă într-un taxi, dându-i şoferului adrea la care trebuia să ajungă şi privi apoi absentă pe fereastră. Ajunseră rapid, iar după ce plăti, ieşi din maşină, intrând în clădire, fără să salute pe nimeni în drumul ei. Privirea ei analiza încruntată podeaua. Urcă scările, până la biroului "şefului" ei, iar când ajunse acolo, se aşeză pe canapea, fără să-l bage în seamă.
    -Ce ai? întrebă John, privind-o calm, iar Hyeon ridică din umeri.
    -Nu contează. Ţi-am adus cardul cu poze, spuse şi îi întinse micuţa placă, apoi se ridică, începând să se plimbe nerăbdătoare prin încăpere. Tânărul clătină din cap, dar îşi văzu de treaba lui, iar când fu totul gata, îi întinse cardul şi banii şatenei.
    -Mersi, murmură aceasta, luându-i şi se îndreptă spre ieşire. Coborî scările şi opri primul taxi, pentru a se întoarce la conac.

Lasă cerul să cadă
Şi poate mai zâmbeşti...
Sus In jos
Dang Yongbae

MesajSubiect: Re: I love you every day~   Lun Mai 21, 2012 8:04 am

• Îi zâmbeşte lui Rose când termină. Era un rânjet care ar fi speriat orice om. Cofetăria era goală şi, aparent, erau doar ei doi acolo. Tânăra înghiţii în sec, şi se uită la el debusolată. Era clar că îşi pierduse încrederea după micuţa şatenă, aşa cum îi spusese.
    " Yongbae, nu ai îndrăznii... " spune ea, împingându-l cu ambele mâini.
    Şatenul pufneşte în râs şi se întoarce către uşă, plecând. Ridică o mână în aer, în semn că pleacă de tot. Trânteşte uşa după el şi se urcă în maşină. Merge melancolic către conac, cu gândul că ea nici nu ajunsese acolo. Adică, avea acest sentiment.

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: I love you every day~   

Sus In jos

I love you every day~
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forever Young :: Oraşul :: Cofetărie-
Mergi direct la: