Real RPG

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

"A creative man is motivated by the desire to achieve, not by the desire to beat others."

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Juli d'Montague

Data de înscriere : 18/05/2012

MesajSubiect: Re: "A creative man is motivated by the desire to achieve, not by the desire to beat others."   Dum Mai 27, 2012 1:05 am

• Se prinde si mai bine de el, incercad sa se relaxeze oarecum cand ajunge pe gheata. Isi impleteste degetele cu ale lui, vrand sa fie sigura ca nu ii va da drumul decat atunci cand va avea suficienta inceredere in ea.
    Sa nu-mi dai drumul! sopteste, simtind cum se dezechilibreaza.
    Ii era frica de cazatura. Ii era frica de faptul ca nu va fi nimeni acolo sa o prinda. A fost ani la rand singura, si niciodata nu a reusit sa se ridice. Se prinde mai bine de mainile lui, stiind ca urma sa cada. Stia. O patina se opreste in cealalta, facand-o sa se impiedice.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Gauthier D. Aiden

Data de înscriere : 16/05/2012

MesajSubiect: Re: "A creative man is motivated by the desire to achieve, not by the desire to beat others."   Dum Mai 27, 2012 1:34 am

Îşi împleteşte la rândul său mai bine degetele cu ale ei şi îşi păstrează expresia calmă şi blândă.
" Nu-ţi voi da drumul. " îi şopteşte acesta, simţindu-se notele de încredere în ton. Cum observă că se dezechilibrează o prinde imediat de talie şi o apropie mai bine de el, fără să permită să se lovească cumva. O priveşte la fel de blând, zâmbetul de pe buze nu-i dispăru de pe chip. După câteva clipe în care o priveşte în ochi, o ajută să-şi recapete echilibrul dar nici de data aceasta nu-i dă drumul la mâini. O ţine cu delicateţe şi mai face doar doi paşi pe gheaţă.
Sus In jos
Juli d'Montague

MesajSubiect: Re: "A creative man is motivated by the desire to achieve, not by the desire to beat others."   Dum Mai 27, 2012 1:44 am

• Ii aude cuvintele si zambeste larg. Avea incredere in el, pana acum nu i-a dat drumul. Ii simte mana pe talie si isi da seama ca este trasa mai aproape de el. Surade dulce, inercand sa nu isi multe privirea din ochii lui ciocolatii.
    Multumesc. ii spune, zambind in continuare.
    Stia ca oamenii se uita la ei. Era evident. Tot ce pot face este sa barfeasca. Era sigura ca era mai mult din vina ei. Parul ei era cel care iesea in evidenta in aceasta multime de oameni. Ii da drumul usor lui Aiden, pentru cateva nano secunde, pentru a se prinde din nou de el.
Sus In jos
Gauthier D. Aiden

MesajSubiect: Re: "A creative man is motivated by the desire to achieve, not by the desire to beat others."   Dum Mai 27, 2012 2:01 am

O urmăreşte atent dar subtil, lăsând-o să facă ce crede de cuviinţă până când avea să prindă curaj. Îi aude cuvintele, îşi păstrează zâmbetul pe buze şi îşi lăsă pentru o clipă uşor chipul înclinat.
" Sunt aici pentru tine. " îi spune pe un ton ceva mai senin, dar păstrând notele calme şi liniştite. Pentru el chiar nu conta ce se petrecea în jurul lor. Pentru o clipă avea impresia că Juli prinsese încredere când îi dădu drumul pentru câteva secunde, însă imediat o văzu că se prinde de el. Surâde cu blândeţe şi o cuprinde în braţele lui.
" Mai încercăm. " îi spune pe un ton plăcut auzului, fără să-i dea drumul de la mâini şi o desprinde uşor de el. Păşeşte încet pe gheaţă şi o priveşte în ochi. " Nu te mai gândi la faptul că ai să cazi, gândeşte-te la altceva. Spre exemplu.. ştii să găteşti? " era conştient că pe de o parte spusese un lucru banal şi probabil l-ar fi privit ciudat, dar cu cât ar fi putut spune altceva probabil ar fi determinat-o să se gândească la cu totul alte lucruri decât la faptul că va cădea. El era acolo, avea să o protejeze fără nici o reţinere.
Sus In jos
Juli d'Montague

MesajSubiect: Re: "A creative man is motivated by the desire to achieve, not by the desire to beat others."   Dum Mai 27, 2012 2:21 am

• Aproba scurt din cap, fiind de acord cu ceea ce a spus el. Stia ca nu o va lasa sa cada, avea mai multa incredere in el decat in oricine in acea secunda. Il priveste direct in ochi, incercad din nou sa isi faca acel curaj pe care il pierduse cu cateva secunde inainte. Ii asculta cuvintele.
    Stiu suficient cat sa ma descurc. spune. Desi i se parea un lucru banal, si fara impotanta, probabil ca avea un rost pentru care o inteba toate aceste lucruri. Sa o faca sa uite de frica. Ii zambeste din nou, dezlipindu-si degetele de el pentru cateva secunde, incercand sa se tina singura pe picioare.
Sus In jos
Gauthier D. Aiden

MesajSubiect: Re: "A creative man is motivated by the desire to achieve, not by the desire to beat others."   Dum Mai 27, 2012 2:38 am

El încă nu se îndepărtează prea mult de ea când vede că îşi desprinde degetele de ale lui. Zâmbeşte subtil şi trage aer adânc în piept, clipind des de câteva ori.
" Oo, minunat! Ce-ai spune să pregătim ceva împreună? " continuă cu întrebările pe un ton chiar copilăresc şi vesel, sperând în vreun fel sau altul ca totul să aibă un mic efect. Patinează lent pe gheaţă, însă îşi lăsă încet şi treptat braţele pe lângă corp iar ochii ciocolatii încă era îndreptaţi asupra fetei. " Ar fi o ocazie să învăţăm şi unul de la altul. " adaugă pe acelaşi ton vesel, încă păstrând acea distanţă dintre el şi Juli. El oricum era sigur că tânăra va reuşi, se observa în privirea lui că era ceva la Juli ce-l într-adevăr îl atrăgea şi îi plăcea.
Sus In jos
Juli d'Montague

MesajSubiect: Re: "A creative man is motivated by the desire to achieve, not by the desire to beat others."   Dum Mai 27, 2012 3:08 am

• Surade dulce catre Aiden cand isi da drumu aproape de tot, dar continuand sa ramana aproape de el,fiindu-i frica in continuare. Il privesre si surade intr-un fel de ras scurt cand ii aude remarca, intrebarea. Da din cap rostind un "Mi-ar face placere" senin catre el. Isi intinde mainile in stanga si in dreapta ca sa isi tina mai bine echilibrul. Incepe sa rada copilaros, dandu-si seama ca patina singura. Nici nu ii mai aude urmatoarea replica. Doar patineaza in fata, inchizandu-si ochii. Se opreste de pieptul lui Aiden, luandu-l in brate, uitand de tot in acea secunda.
    Multumesc, Aiden. ii spune zambind larg, lipindu-se de el.
Sus In jos
Gauthier D. Aiden

MesajSubiect: Re: "A creative man is motivated by the desire to achieve, not by the desire to beat others."   Dum Mai 27, 2012 3:16 am

Aiden se opreşte imediat în loc şi o urmăreşte senin cu privirea, râzând bucuros de reuşita fetei. Bate uşor din palme şi îşi lasă uşor chipul într-o parte, fără să-şi ia ochii cafenii de la Juli. Era oricum sigur că avea să se întâmple acest lucru. Rămâne uşor surprins atunci când Juli se lipeşte de el şi atunci o cuprinde la rândul lui în braţe, sărutând-o cu gingăşie pe păr.
" Nu ai pentru ce, micuţo. " îi spune blând dar atât de senin, strângând-o pentru câteva clipe la pieptul lui. Acum s-ar fi putut simţi cel mai norocos dintre toţi, din mai multe puncte de vedere. Nu mai adaugă nimic, doar profită de momentul respectiv.
Sus In jos
Juli d'Montague

MesajSubiect: Re: "A creative man is motivated by the desire to achieve, not by the desire to beat others."   Dum Mai 27, 2012 3:45 am

• Ii aude acel ultim cuvant si se incrunta. Nu era micuta. Dar, pentru el, il lasa sa treaca de parca nu l-ar fi auzit niciodata. Continua sa stea inca ceva secunde cu nasul lipit de pieptul lui, simtind cum acel miros placut o ameteste. Nu intelegea de ce. Se retrage, ridicandu-si capul incet, ca sa il priveasca in ochii aceia ciocolatii.
    E foarte dragut din partea ta... Ca m-ai ajutat. spune, zambind dulce catre el, continuand sa il tina in brate, fara sa se mai gandeasca despre faptul ca ar trebui sa ii dea drumul. Ii placea sa stea in bratele lui.
Sus In jos
Gauthier D. Aiden

MesajSubiect: Re: "A creative man is motivated by the desire to achieve, not by the desire to beat others."   Dum Mai 27, 2012 4:12 am

Îi observă reacţia pentru faptul că îi spusese "micuţă" şi imediat afişează o expresie de căţeluş. Îşi umflă uşor obrajii şi eliberează încet aerul cald, clipind de două ori. Aiden afişează rapid un mic zâmbet când îi întâlneşte privirea şi o ascultă liniştit, fără să intervină cumva peste ea.
" Awm, plăcerea a fost de partea mea. Nu o făceam pentru oricine.. " îi spune sincer, trecându-şi rapid mâna prin păr pentru a-şi da şuviţele la o parte căci îl cam deranjau. Defapt îl împiedicau să o privească mai bine pe Juli. Şi totuşi, era surprins de îmbrăţişarea fetei dar acest fapt îl făcea să se simtă şi mai bine, şi astfel îi înconjura talia mai bine. " Îmi pare rău că te-am făcut micuţă, promit să nu o mai fac. " adaugă după o clipă de linişte, strâmbându-se copilăreşte apoi o priveşte în ochi.
Sus In jos
Juli d'Montague

MesajSubiect: Re: "A creative man is motivated by the desire to achieve, not by the desire to beat others."   Dum Mai 27, 2012 4:49 am

• ZAmbeste fericita cand ii aude primele cuvinte ale tanarului. Ii zambeste larg si fericita, cumva aratand si pueril. Isi intinde mainile in sus, aranjandu-i parul satenului, in as fel incat nu ii mai intra in ochi. surade scurt, privindu-l adanc in ochii aceia. Ar fi vrut sa ii dea drumul din imbrtisare, dar nu avea taria. Ii place prea tare sa stea acolo, in bratele lui.
    Te-am iertat. ii spune ca un comentariu la scuza lui, continuand sa se uite la el senina, fara sa mai adauge altceva. Nu mai stia ce sa ii spuna .
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: "A creative man is motivated by the desire to achieve, not by the desire to beat others."   

Sus In jos

"A creative man is motivated by the desire to achieve, not by the desire to beat others."
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forever Young :: Împrejurimile conacului :: Garaje-
Mergi direct la: